Зенит се изкачи начело на класирането в руската Премиер лига, след като в мач от 9 кръг се наложи с 3:1 над сензацията от началото на сезона Спартак (Налчик). Това бе и първата загуба на гостите от старта на шампионата.

Успехът на тима от Санкт Петербург бе изкован в рамките на 11 минути след преполовяването на втората част. Владимир Бистров откри резулата в 65-ата минута, а Роман Широков удвои от дузпа в 71-ата. Пет минути по-късно Дани с глава направи 3:0. Маляров вкара почетното попадение за Спартак в последната минута на мача.

Така Зенит събра 21 точки и излезе начело в класирането без загуба от началото на сезона. Спартак (Налчик) се срина на втора позиция с актив от 18 точки./БЛИЦ

Зенит - Спартак (Налчик) 3:1
20:00 Спартак (Москва) - Анжи (Махачкала)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 21, 2.Спартак (Налчик) 18 т., 3.ЦСКА (Москва) 17, 4.Рубин (Казан) 17, 5.Ростов 13 и др.