Зенит победи Терек с 3:0 като гост в мач от 22 кръг на руската Премиер лига. Заради наказание на тима от Грозни, който беше домакин, двубоят се игра на неутрален терен в Махачкала. На успеха на гостите от Санкт Петербург не попречи и пропусната от Александър Кержаков дузпа.

Зенит откри резултата още в 8-ата минута, когато Аксел Витсел с глава засече центриране на Хълк от корнер. В добавеното време на първата част Терек остана с човек по-малко, тъй като Фьодор Кудряшов получи червен картон за фаул срещу откъсващия се Кержаков.

Бруно Алвеш удвои аванса на гостите в 58-ата минута след асистенция на Файзулин. В третата минута на добавеното време Константин Зирянов вкара третия гол за Зенит, след като засече центриране на Владимир Бистров отдясно.

Победата изкачи Зенит на второто място в класирането с 44 точки, на две пред Анжи. Лидер е ЦСКА (Москва) с 49 точки. Терек заема девета позиция с 33 точки.

На 1 април: Алания – ЦСКА (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 49, 2.Зенит 44, 3.Анжи 42, 4.Рубин 38, 5.Динамо (Москва) 37 и др.