Локомотив (Москва) се добра до домакинско равенство 1:1 срещу Зенит в мач от 5 кръг на руската Висша лига. Ремито качи тима от Санкт Петербург да второто място.

В 58-ата минута кореецът Ким Донг Джин даде аванс на гостите, след като се озова сам в наказателното поле на “железничарите”.

Тринадесет минути по-късно домакините стигнаха до изравнителен гол след попадение на Родолфо, който получи пас от Торбински.

Московчани доиграха мача с 10 души, след като в 79-ата минута Баша бе изгонен за груб фаул срещу откъсващия се Павел Погребняк.

Със спечелената точка Зенит събра 9 и измести от второто място в класирането Динамо (Москва) и вече изостана само на точка от лидеря Криля советов. Локомотив е 12-и с 6 точки./БЛИЦ

Предстоящи
Днес: Химки – ЦСКА (Москва), Рубин – Динамо (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.КРИЛЯ СОВЕТОВ 10, 2.Зенит 9, 3.Динамо (Москва) 9, 4.Рубин 8, 5.ФК Москва 8 и др.