Зенит успя да победи с 1:0 Шахтьор (Донецк) в мач от Група "G" на Шампионската лига. Така тимът от Санкт Петербург оглави класирането със 7 точки, а украинският гранд остана на последната позиция с едва 2 в актива си. Вторият АПОЕЛ (Никозия) е с 5 точки, а от 21:45 часа приема Порто, който има 4.

Единственото попадение на стадион "Петровски" падна в добавеното време продължението на първото полувреме. Вкара го Николас Ломбертс.

Футболистите на руския гранд бяха по-активни преди почивката. Стражът на Шахтьор (Донецк) Олександър Рибка имаше далеч повече работа от колегата си на отсрещната врата Вячеслав Малафеев. Рибка обаче се пропука секунди преди края на първото полувреме. Тогава белгийският защитник Николас Ломбертс засече с глава центрираната от корнер топка от Виктор Файзулин и даде преднина на Зенит - 1:0.

През втората част гостите от Украйна се опитаха да стигнат поне до изравнително попадение. Избраниците на Лучано Спалети обаче действаха прецизно в отбрана и удържаха крехкия си аванс.

Зенит – Шахтьор (Донецк) 1:0
1:0 Николас Ломбертс (45+1)
ЗЕНИТ: 16.Вячеслав Малафеев, 2.Александър Анюков, 6.Николас Ломберт, 4.Доменико Кришито, 14.Томаш Хубочан, 15.Роман Широков, 27.Игор Денисов, 18.Константин Зирянов, 20.Виктор Файзулин, 9.Александър Бухаров (81-25.Сергей Семак) 10.Дани (85-8.Данко Лазович)

ШАХТЬОР (Донецк): 25.Олександър Рибка, 33.Дарио Сърна, 44.Ярослав Ракитски, 5.Олександър Кучер, 13.Вячеслав Шевчук, 3.Томаш Хюбшман, 22.Хенрик Мхитарян, 29.Алекс Тейшейра (68-20.Дъглас Коста), 10.Вилиан, 9.Луис Адриано (77-17.Евген Селезнев), 11.Едуардо Да Силва