Шампионът Зенит излезе на върха в руската Премиер лига след 24-ия кръг. Шампионите победиха драматично като гост Рубин Казан с 3:2 и събраха 49 точки. На второ и трето място са Динамо (Москва) и ЦСКА (Москва) с по 47 точки, четвърти и пети са Локо и Спартак с по 42 точки.

Двубоят в Казан започна лошо за гостите. Още в 8-ата минута Рубин спечели дузпа и Начо вкара за 1:0. Кисляк удвои преднината за домакините в 23-ата минута. Пет минути след това обаче гостите върнаха едно попадение дело на Роман Широков.

През второто полувреме на терена изгря звездата на Дани. Плеймейкърът на руския шампион се разписа на два пъти в разстояние само на 17 минути. В 51-ата минута португалецът направи 2:2, а в 68-ата минута заби и победното попадение за Зенит./БЛИЦ

Кубан Краснодар – Анжи Махачкала 1:0

Класиране след 24 кръг: 1.Зенит 49 точки, 2.Динамо Москва 47, 3.ЦСКА Москва 47, 4.Локо Москва 42, 5.Спартак Москва 42 и др.