Зенит победи ЦСКА (Москва) с 2:1 в дербито на 21 кръг на руската Премиер лига. По този начин тимът от Санкт Петербург отказа „армейците“ от битката за титлата. Столичният тим изостава вече на осем точки от лидера в класирането.

Българският национал Георги Миланов игра цял мач за ЦСКА (Москва). Бразилската звезда на Зенит Хълк вкара и двата гола за успеха на домакините. Той откри резултата в 62-ата минута, а 11 по-късно удвои. Карлос Страндберг, който на 14 април ще навърши 19 години, върна едно попадение за „армейците“ в 81-ата минута. Шведът се появи в игра десет минути преди това на мястото на Зоран Тошич.

Така беше сложен край на серията на ЦСКА (Москва) от шест поредни победи в първенството. Столичният тим нямаше загуба в Премиер лигата от 22 ноември 2014 г., когато отстъпи с 1:2 като гост на Краснодар. С този успех Зенит събра актив от 51 точки, осем повече от ЦСКА (Москва). До края на сезона остават девет кръга.