Шампионът на Русия Зенит Санкт Петербург продължава да гази наред в новото първенство. Играчите на Лучано Спалети разгромиха Спартак (Москва) с 5:0 на своя стадион „Петровски“.

Московчани бяха без загуба до момента и оглавяваха класирането заради по-добрата си голова разлика, но Зенит набързо показа кой трябва да е лидер в Премиер лигата.

Максим Кануников откри резултата в 15-ата минута, а до почивката не падна нов гол.

През втората част играчите на Лучано Спалети нанизаха 4 попадения. Първо Бистров направи 2:0 в 52-ата минута, а след 8 минути Роман Широков направи резултата класически. Виктор Файзулин (67') и Широков (88') окончателно обезглавиха своите гости. Спартак игра близо 30 минути с човек по-малко, след като Ейдън Макгийди бе зигонен. При 2:0 пък Диняр Билялетдинов пропусна дузпа.

Зенит е едноличен лидер със стопроцентов актив от 12 точки, докато преди изиграването на останалите срещи от кръга Спартак заема втора позиция с 9 точки.