Зенит спря серията от четири поредни мача без победа и в среща от 19 кръг на руската Премиер лига се наложи с 2:1 над Урал.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута, когато Хълк овладя след пас на Доменико Кришито и от седем метра прати топката във вратата на Урал.

В 55-ата минута гостите изравниха. Голмайсторът на Урал Спартак Гогниев се оказа сам срещу Евгени Лодигин, излъга вратаря и прати топката в празната врата.

Четвърт час преди края тимът от Санкт Петербург стигна до победата след гол на Николас Ломбертс с удар от центъра на наказателното поле.

С този успех Зенит се върна на първото място в класирането с 40 точки, една повече от Локомотив (Москва), който утре приема Рубин. Урал е 14-и с 12 точки.

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 19 КРЪГ
От 6 декември (петък)
Краснодар – ЦСКА (Москва) 1:0
Зенит – Урал 2:1

ПРЕДСТОЯЩИ
На 7 декември (събота): Волга – Криля советов, Анжи – Кубан, Локомотив (Москва) - Рубин
На 8 декември (неделя): Ростов – Спартак (Москва), Динамо (Москва) – Амкар, Терек - Том

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 40, 2.Локомотив (Москва) 39, 3.Спартак (Москва) 36, 4.ЦСКА (Москва) 34, 5.Краснодар 33 и др.