Зенит записа убедителен успех с 3:0 над Спартак (Москва) в мач от 11 кръг на руската Примиер лига. За тима от Санкт Петербург това е първи успех от четири срещи насам.

Нападателят на Зенит Александър Кержаков вкара два гола в двубоя и вече има 101 попадения в руския елит. Той е едва четвъртият играч с над 100 гола в шампионата след Олег Веретенников, Дмитрий Кириченко и Дмитрий Лосков.

Данко Лазович даде аванс на домакините от Санкт Петербург, след като се разписа от дузпа в 36-ата минута. Сърбинът излезе начело на голмайсторската листа със 7 попадения, две повече от Кержаков, който удвои в 66-ата и добави още един шест минути преди края.

С този успех Зенит излезе временно на първо място в класирането с 19 точки, колкото има и вторият Анжи. ЦСКА (Москва) може да излезе начело по-късно днес, ако запише домакинска победа над Кубан. “Армейците” са с 18 точки./БЛИЦ