Зенит записа първата си победа в първенството от август насам. Тимът от Санкт Петербург спечели с 2:0 гостуването си на Краснодар в мач от 11 кръг на руската Премиер лига.

Константин Зирянов откри резултата в 69-ата минута, като това стана само три минути след появата му в игра на мястото на Александър Кержаков. Девет минути по-късно Виктор Файзулин удвои.

Бившият играч на “Левски” Жоазиньо игра цял мач за домакините, а преминалият през Черноморец Марсио Нуньо остана на терена 85 минути и беше заменен от Владимир Коман.

Това беше първата победа за Зенит за първенство след привличането на скъпите попълнения Хълк и Аксел Витсел. Белгийският национал играл цял мач, а бразилецът беше заменен в 83-ата минута от Максим Канунников.

Успехът изкачи шампионите на четвърто място в класирането с 21 точки, на пет зад лидера Анжи. Краснодар е 11-и с 12 точки.

Краснодар – Зенит 0:2

КЛАСИРАНЕ: 1.АНЖИ 26, 2.ЦСКА (Москва) 24, 3.Терек 22, 4.Зенит 21, 5.Локомотив (Москва) 20 и др.