Шампионът на Русия Зенит загуби първи точки през новия сезон на Премиер лигата. Тимът от Санкт Петербург направи 1:1 при гостуването си на Анжи в мач от 5 кръг.

Гостите предявиха претенции за победата още в началото, когато 18-годишният дебютант Лука Джорджевич удари гредата. В 20-ата минута доброто представяне на Зенит беше ознаменувано с гол на Константин Зирянов.

Анжи отговори с опасен удар на Траоре, спасен трудно от Малафеев. В края на полувремето черногорецът Джорджевич отвово би в гредата на Габулов.

В 65-ата минута Шатов изравни резултата, след като с глава засече центриране на Тагирбеков на далечната греда. В остатъка от мача домакините претендираха за дузпа заради игра с ръка на защитник в наказателното поле, но такава не беше отсъдена.

Зенит е водач в класирането на Премиер лигата с 13 точки, една повече от втория Спартак (Москва). Локомотив (Москва) и Терек имат по 10 точки. Анжи е седми с 8 точки.