Хълк и Широков спасиха руският шампион Зенит от втора поредна загуба в Премиер лигата. Двамата се разписаха по веднъж за крайното 2:2 в гостуването на Криля Советов.

Домакините от Самара започнаха страхотно мача и с голове на Сергей Корниленко в 10-ата и Луис Кабайеро в 26-ата минута поведоха с 2:0.

Едва през второто полувреме Зенит загатна за класата си и започна по-сериозно да притиска съперника. Раздвижването в играта на шампионите даде резултат в 65-ата минута, когато Хълк бе оставен да напредне до границата на пеналта и с бомбен шут върна един гол. Това бе и дебютното попадение за бразилеца в руското първенство.

В 75-ата минута домакините останаха в намален състав заради червен картон за Александър Епуряну и три минути по-късно Зенит се възползва от предимството си. Широков засече с глава центриране в наказателното поле и вкара за крайното 2:2.

Така Зенит остава на 3-ата позиция в класирането със 17 точки, докато Криля Советов е 11-ти с 11 точки.