Зенит без проблеми победи новака Мордовия с 3:0 в Саранск в мач от 7-ия кръг на руската Висша лига. Шампионите поведоха още в 25-ата минута с гол на Костя Зирянов и до края бяха пълни господари на терена. Саша Кержаков довърши съперника с дубъл след почивката. Зенит е лидер в класирането с 16 точки, пред Терек (Грозни) с 13, Рубин, ЦСКА и Спартак (Москва) с по 12 и др.

Мордовия — Зенит 0:3
0:1 Константин Зирянов (25), Александър Кержаков (55, 62)

Мордовия: Давид Юрченко, Алексей Мулдаров, Павел Степанец, Евгений Осипов, Александар Симчевич (Максим Будников, 84), Юрий Кулешов, Рустем Мухаметшин (Михаил Маркин, 75), Максим Рогов, Томислав Дуймович, Кирил Панченко (Антон Бобер, 63), Руслан Мухаметшин

Зенит: Юрий Жевнов, Александр Анюков, Доменико Кришито (Микаел Лумб, 88), Николас Ломбертс, Томаш Хубочан, Роман Широков, Константин Зирянов, Виктор Файзулин, Игор Денисов, Владимир Бистров (Лука Джорджевич, 73), Александър Кержаков (Максим Кануников, 80)