Зенит прескочи трудно осминафиналите за Купата на Русия, след като победи като гост с 2:0 Мордовия. Двата гола на стадиона в Саранск паднаха през второто полувреме.

В 65-ата минута бразилецът Хълк центрира от фланга и ветеранът Семак отбеляза за 0:1. В добавеното време Хълк се отчете с нова асистенция. Той поднесе топката на Кришито и италианецът оформи крайния резултат.

Наводненият терен на стадион "Старт" не позволи през първата част на Зенит да вземе инициативата, а и домакините играха много стабилно в защита. Единствената по-сериозна опасност за гостите бе в края на полувремето, когато Хълк поиска дузпа, но съдията Алексей Есков даде знак играта да продължи. Малко преди това Максим Рогов бе близо до попадение за Мордовия, но неговият удар бе спасен от Вячеслав Малафеев. В 44-ата минута пък гредата помогна на Зенит след бомбен изстрел на Томислав Дуймович.

След почивката обаче Зенит показа класата си и закономерно се поздрави с успеха.