Шампионът на Русия Зенит започна с победа сезона в Премиер лигата. Възпитаниците на Лучано Спалети се наложиха с 2:0 над "българския" Амкар (Перм).

За гостите от Перм цял мач записа Захари Сираков, а Георги Пеев беше заменен от Сергей Гаращенков в 68-ата минута. Халфът можеше да открие резултата малко след четвърт час, но не му достигнаха няколко сантиметра, за да засече подаване на празна врата.

Иначе и двата гола отбеляза Александър Кержаков. Нападателят първо откри в 37-ата, а в 62-ата от дузпа удвои. Зенит можеше да постигне и по-изразителен успех, но пропуските, а и отличните изяви на Роман Герус, се редяха един след друг.

Двубоят на стадион Петровский в Санкт-Петербург беше изгледан от новия селекционер на Русия Фабио Капело. Италианецът дори се видя с наставника на домакините Лучано Спалети преди началото на мача.