Шампионът на Русия Зенит вкара два гола за две минути и спечели с 2:0 гостуването си на лидера в класирането ЦСКА (Москва) в мач от 19 кръг на Премиер лигата.

Гостите от Санкт Петербург бяха по-добрият отбор на терена и стигнаха до успеха с попадения на Александър Кержаков и Александър Анюков. Кержаков откри резултата в 53-ата минута, а Анюков удвои две минути по-късно.

Успехът на стадион “Арена Химки” в Москва доближи Зенит само на две точки от ЦСКА (Москва) в челото на класирането. “Армейците” са лидер в подреждането с 41 точки.

Анжи излезе на четвърто място след домакинската победа с 2:0 над Том. Александър Прудников откри резултата в 17-ата минута, а Махач Гаджиев удвои 7 минути преди края. Преди началото на мача домакините от Махачкала представиха новото си попълнение Юри Жирков, който бе купен от Челси за 15 милиона евро и подписа 4-годишен договор./БЛИЦ