Зенит (Санкт Петербург) е новият лидер в руското първенство макар и с мач по-вече. В домакинството си от 24-ия кръг на шампионата "сините" разбиха с 6:2 двукратния шампион на страната Рубин (Казан).

Хълк даде комфортна преднина на своя тим с голове в 19-ата и в 35-ата минута. Азмун обаче върна казанци в срещата с попадение в 64-ата. Това не притесни домакините, които са само десет минути покачиха на 5:1. Влезлият като резерва малко след час игра Хосе Саломон Рондон вкара в 68-ата и в 78-ата, а между двете му попадения Дани намери също мрежата на вратата.

Еременко пък в 82-ата направи очертаващата се сигурна загуба за Рубин по-почетна. Головете в този обаче не бяха свършили, защото в 90-ата Рондон оформи своя хеттрик, възползвайки се от пас на Хълк.

Благодарение на успеха Зенит събра 50 точки и излезе временно начело на първенството. Вторият Локо (Москва) е с две точки по-малко, като му предстои и домакинство на борещия се за оцеляване Волга. Рубин от своя страна е десети с 28 т.