Бившият вратар на Славия и ЦСКА Райс Мболи получи три гола, а Криля советов загуби с 0:3 гостуването си на Зенит в мач от 6 кръг на руската Премиер лига.

Алжирският национал допусна първото попадение в 11-ата минута, когато Александър Кержаков се разписа с удар от 18 метра.

В 81-ата минута Мболи парира удар на Хусти след центриране на Зирянов, но Данко Лазович бе точен при добавката. Четири минути по-късно сръбският национал отново се разписа с удар от наказателното поле.

Победата изкачи шампионите на Русия на първото място в класирането с 13 точки, една повече от новака Кубан. Криля советов е 14-и с 5 точки./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 6 КРЪГ
От 23 април (събота)
Волга – Кубан 0:1
Краснодар – Локомотив (Москва) 1:4
От 24 април (неделя)
Предстоящи
На 24 април (неделя): Спартак (Москва) – Спартак (Налчик)
На 25 април (понеделник): Динамо (Москва) – Анжи

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 13 т., 2.Кубан 12, 3.ЦСКА (Москва) 11, 4.Локомотив (Москва) 10, 5.Волга 9 и др.