Съперникът на Лудогорец в плейофите за влизане в групите на Лига Европа Жалгирис победи последния в класирането Йонава с 3:1 в среща от литовското първенство.

Треньорът на литовските шампиони Чебурин даде почивка на голяма част от футболистите, които играха в Разград, а като титуляри започнаха централните бранители Кажуколовас и Татомирович, както и Оливейра. Именно бразилецът вкара първия гол в 38-ата минута след пас от Мамич.

След почивката точен бе и Тадич от дузпа в 59-ата минута на двубоя. Отново Тадич се разписа в 81-ата минута, а гостите върнаха едно попадение чрез Ганусаускас 3 минути преди последния съдийски сигнал.

С успеха си Жалгирис е лидер в класирането с 50 точки и 4 мача по-малко от втория Хегелман, който има 48 точки в актива си. Йонава остава на дъното само с 2 точки от 24 мача.

Реваншът между Жалгирис и Лудогорец е в четвъртък (25 август) от 19:00 часа българско време. В първата среща "орлите" спечелиха с 1:0 в Разград.