Испанските футболни власти обявиха, че няма да наказват защитника на Барселона Жерар Пике заради коментарите му, че е бил умишлено изгонен по време на мач от рефера. Спортно-техническата комисия към испанската федерация разкри, че е приключила случая и при вземането на решението под внимание е била взета подкрепата на каталунците към играча.

Жерар Пике вече бе наказан за един мач и глобен с 600 евро заради червения си картон и обвинението срещу съдията по време на мача със Спортинг (Хихон) на 3 март (3:1). Пике бе изгонен в 47-ата минута за фаул срещу Мигел де лас Куевас. Съдийската комисия внесе оплакване срещу испанския национал, а от своя страна Барселона изпрати писмо в защита на играча.

“На почивката казах на рефера, че не е дал дузпа за фаул срещу Сейду Кейта и той ме е запомнил. Имах чувството, че след това умишлено ми показа червен картон”, заяви роденият на 2 февруари 1987 г. Жерар Пике след въпросния мач.