Монако се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Франция. "Монегаските" елиминираха Лил след 2:1 в четвъртфинален сблъсък в юбилейното стотно издание на турнира.

В герой на вечерта се превърна Валер Жермен, който вкара и двата гола за успеха на домакините. Той откри резултата в 35-ата минута след асистенция на Дирар и хубав изстрел под гредата - 1:0. Секунди преди почивката отново Жермен матира отбраната на "песовете" след пас на Кардона - 2:0.

Лил още в 41-ата минута остана с човек по-малко на терена, след като  Карленс получи директен червен картон. Все пак гостите успяха да намалят резултата. Разписа се Ануар ел Гази от пряк свободен удар, обаче чак в 4-ата минута на добавеното време, когато вече беше прекалено късно за обрат.

По-рано днес елитният Гинган отстрани аматьорския Фрежу Сейнт Рафаел с 1:0 като гост. Утре играят Анже - Бордо и Авранш - ПСЖ.