Каен не успя да спре победната серия на лидера Олимпик (Марсилия и загуби у дома от него с 1:2 в двубой от 9-ия кръг на френската Лига 1. Това бе седми пореден успех за марсилци в шампионата.

През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, а след почивката гостите от Марсилия поведоха в резултата с гол на тогоанеца Ромао (75), възползвал се от извеждащо подаване на Алесандрини. Каен обаче успя да развали настроението на марсилци, след като габонецът Иронду Мусаву-Кинг (84) изравни за 1:1 след пас на Калве. Все пак гостите изтръгнаха победата в последните секунди с гол на обичайния заподозрян Андре-Пиер Жиняк (90+3), който бележи в почти всеки мач на отбора. Този път той се разписа след извеждащо подаване на Менди.

След загубата Каен е на 14-о място във временното класиране с актив от 8 точки. Олимпик (Марсилия) остава на първата позиция с 22 точки 5 пункта аванс пред втория Бордно, който загуби при визитата си на Реймс 0:1 в петък вечер.