Втородивизионният Луч-Енергия се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Русия. Тимът от Владивосток отстрани елитния Том след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1.

Игор Портнягин откри за Том в 33-ата минута, но Денис Клопков изравни в 62-ата. Футболистите на Томск отбелязаха един-единствен път от бялата точка и направиха цели четири пропуска. Решителното попадение за Луч беше дело на Владимир Пономарьов.

Живко Миланов игра цял мач за отбора от Томск, и дори би една от сред изпълнителите на решаващите дузпи. Българският национал изпълни четвъртата дузпа, но я пропусна.

В другите четвъртфинали Краснодар приема Тосно, който по-рано поднесе сензацията, изхвърляйки гранда Спартак (Москва), Ростов среща Ротор Волгоград, а в четвъртък ЦСКА приема Терек.