АПОЕЛ (Никозия) продължава победната си серия в кипърското първенство. Живко Миланов и съотборниците му се наложиха с 3:0 у дома срещу Агия Напа и увеличиха на 4 точки преднината си пред втория АЕК (Ларнака). АЕК обаче има мача по-малко, а днес приема Аполон (Лимасол), където играе Симеон Славчев.

Миланов беше цял мач на терена за АПОЕЛ. Георгиос Ефрем откри резултата за АПОЕЛ в 12-ата минута, а в 36-ата бившата звезда на Ботев (Пловдив) Вандер Виейра покачи на 2:0 с много красиво попадение. Бразилецът овладя топката до тъчлинията, финтира съперник и с фалцов удар от ъгъла на наказателното поле направи безпомощен стража на Агия Напа.

Третото попадение за тима на Живко Миланов бе дело на Ефстатиос Алонефтис в 63-ата минута.

Бившият нападател на ЦСКА Килиън Шеридън също се разписа в този кръг. Ирландецът вкара един от головете за Омония (Никозия) при победата с 4:1 над Еносис (Паралимни). За Еносис като резерва в игра се появи Костадин Башов.

Резултати, програма и класиране в Кипър - ТУК !!!