Българският национал Живко Миланов игра цял мач за Васлуй при победата с 1:0 над Тимишоара като гост в двубой от 24 кръг на румънското първенство. Двата тима са сред претендентите за титлата.

Другият българин в състава на “жълто-зелените” Станислав Генчев не бе в титулярния състав и не влезе в игра като резерва.

За гостите това бе първа победа при визитите си в Тимишоара, а единственото попадение в мача бе реализирано от Карлос Костли.

Васлуй игра повече от едно полувреме с човек по-малко заради червения картон на Милош Павлович в 37-ата минута, а Дорин Гога пропусна дузпа за домакините в 58-ата.

С този успех Васлуй временно излезе начело на класирането в Румъния с 44 точки. ЧФР Клуж е втори с 43, но може да оглави таблицата при победа в днешното си гостуване на Брашов. Трети също с 43 точки е Стяуа. Тимишоара е четвърти с 42 точки. Със същия актив са Динамо (Букурещ) и шампионът Унирея./БЛИЦ