Васлуй се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Румъния след победа с 3:2 като гост срещу Оцелул. Българският защитник Живко Миланов игра цял мач за Васлуй и направи дузпа в полза на домакините от Галац в 67-ата минута. Васлуй поведе с 2:0 с два гола на Уесли Лопес (45, 62). В 65-ата минута Ливиу Антал намали на 1:2 с красив ножичен удар. Само две минути след това съдията прецени, че Миланов е извършил нарушение срещу противников футболист в наказателното поле на Васлуй и посочи бялата точка. Лаурентиу Йорга реализира дузпата и изравни за 2:2. Шест минути преди края Усман Н'Дойе донесе победата на Васлуй и прати тима си напред в турнира. На полуфиналите място вече си бяха осигурили Динамо (Букурещ), Рапид (Букурещ) и Газ Метан./БЛИЦ