Рубин победи Амкар с 2:1 като гост в мач от 16 кръг на руската Премиер лига. По този начин клубът от Казан взе реванш от пермчани за загубата си в първия кръг на шампионата.

Георги Пеев и Петър Занев играха цял мач за домакините, а Благой Георгиев започна титуляр за Рубин и остана на терена до 70-ата минута, когато беше заменен от Динияр Билялетдинов.

Занев получи жълт картон в 31-ата минута заради нарушение срещу Максим Канунников, а половин час по-късно и Георгиев беше предупреден от съдията фаул срещу Шаваев.

И двата гола за победата на Рубин бяха реализирани от украинския национал Марко Девич, който се разписа в 37-ата минута от дузпа и в 62-ата. Точно преди почивката той пропусна и втори 11-метров наказателен удар за гостите. Алихан Шаваев беше точен за Амкар в 54-ата минута.

С третата си поредна победа в шампионата Рубин излезе на девето място в класирането с 19 точки, докато Амкар е на 11-а позиция с 16 точки.