Локомотив (Москва) победи трудно Краснодар с 3:1 в последен мач от 4-ия кръг на руската Висша лига. Без своя треньор Славолюб Муслин, който получи криза и непосредствено преди мача бе откаран по спешност на лечение в Германия, гостите се представиха достойно.

Виталий Денисов откри за “железничарите” в 41-ата минута, а секунди преди почивката защитникът на съперника Артур Енджейчик получи червен картон. С човек по-малко Краснодар успя да изравни с гол на Жоазиньо в 59-ата минута. Бившата звезда на “Левски” хладнокръвно вкара дузпа. Все пак силите на краснодарци се изчерпиха и с два късни гола на Даме Н'Дойе (83) и Ян Дюрица (88) Локомотив се добра до успеха. Лидер в класирането е Спартак (Москва) с 10 точки, пред Ростов (10), ЦСКА 8, Локомотив 7 и др. Краснодар е 10-и с 4 точки.