Бившият футболист на “Левски” Жоазиньо вкара два гола за Краснодар при победата с 4:2 над Волга в мач от 13 кръг на руската Премиер лига.

Бразилецът и бившият играч на Черноморец Марсио Нуньо бяха титуляри за тима, воден от Славолюб Муслин. Португалецът бе заменен от Ерохин в 67-ата минута.

Жоазиньо се разписа в 61-ата и 73-ата минута. Мавсисян бе открил за Краснодар още в третата минута, но Хазов изравни в 16-ата. Кулчий върна аванса на домакините три минути преди почивката.

Между двете попадения на бившето бразилско крило на “Левски” Салуквадзе вкара един гол за Ростов. С успеха Краснодар събра 17 точки и измести Амкар от 9-ото място в класирането. Волга е 12-и с 13 точки.

Бившият вратар на ЦСКА и Славия Райс Мболи не допусна гол при победата на Криля советов с 1:0 над Кубан. Единстветото попадение бе дело на Печник в 59-ата минута. Успехът отлепи тима от Самара от последното място и вече е 15-и с 11 точки. Кубан е пети с 21 точки.

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 13 КРЪГ
От 14 юни (вторник)
Локомотив (Москва) – Спартак (Налчик) 3:1
ЦСКА (Москва) – Анжи 3:0
Рубин – Динамо (Москва) 3:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (Москва) 25 точки, 2.Зенит 23, 3.Локомотив (Москва) 22, 4.Анжи 22, 5.Кубан 21 и др.