Българският нападател Георги Христов игра цял мач за лидера в Полша Висла (Краков) при загубата с 0:1 от Белхатов в двубой от 18 кръг на местната Екстракласа. Това бе дебюта на преотстъпеното от Левски острие за полския тим.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Давид Новак още в третата минута. През първото полувреме Христов бе изолиран от играта. Той излизаше на чисти положения пред вратата на Белхатов, но неговите нови съотборници не му подаваха.

В 54-ата минута при разбъркване в наказателното поле на домакините българинът с глава прати топката над вратата. В 66-ата минута Христов надигра Иршак на границата на наказателното поле и бе фаулиран. При изпълнението на наказателния удар не последва опасност за вратаря Сапела.

В 72-ата минута, въпреки че бе паднал на земята Христов успя да отиграе топката, но би над вратата. Поражението остава Висла с 40 точки, само на две пред Легия (Варшава), който вчера победи Краковия с 2:1 като гост./БЛИЦ