Борусия (Дортмунд) победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:0 в мач от 25-ия кръг на немската Бундеслига. Българският нападател на домакините Димитър Рангелов за първи път попадна в групата за мача от няколко месеца насам, след като лекува фрактура в крака, но не се появи в игра.

Мохамед Зидан отбеляза два гола и подаде за третия. Той се разписа съответно в 54-ата и 70-ата минути, като с втория си гол оформи класическия резултат. Преди това в 13-ата минута Гроскройц бе извел домакините напред за радост на почти 80 000 души на „Сигнал Идуна Парк”.

След този мач Борусия (Дортмунд) зае 5-то място с 42 точки, докато Борусия (М) е на 12-ата позиция с 30./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ

От 6 март (събота)
Кьолн – Байерн1:1
1:0 Лукас Подолски (31), 1:1 Бастиан Швайнщайгер (58)

Вердер – Щутгарт 2:2
0:1 Павел Погребняк (15), 0:2 Сами Кедира (42), 1:2 Уго Алмейда (75), 2:2 Торстен Фрингс (81-дузпа)

Хамбургер – Херта 1:0
1:0 Марсел Янсен (40)

Айнтрахт (Франкфурт) – Шалке 04 1:4
0:1 Жоел Матип (12), 0:2 Бенедикт Хьоведес (15), 1:2 Александър Майер (52), 1:3 Иван Ракитич (80), 1:4 Кевин Курани (89)

Фрайбург – Хановер 1:2
0:1 Елсон (63), 1:1 Ясин Абдесадки (70), 1:2 Арнолд Бругинк (73)

Волфсбург – Бохум 4:1
0:1 Пол Фрайер (28), 1:1 Един Джеко (60), 2:1 Обафеми Мартинс (75), 3:1 Един Джеко (79-дузпа), 4:1 Жонатан Сантана (90)
На 6 март (събота)

Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) 3:0

ПРЕДСТОЯЩИ

На 7 март (неделя)
16:30 часа Нюрнберг – Байер (Леверкузен)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 9 победи за Нюрнберг, 12 равенства, 20 победи за Байер (Леверкузен)

18:30 часа Хофенхайм – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Майнц

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.