Милан победи Венеция с 3:0 като гост в мач от 21 кръг на Серия „А“. Френският национал Тео Ернандес вкара два гола за успеха, а Златан Ибрахимович се разписа един път.

С това попадение шведът изравни невероятен рекорд на Кристиано Роналдо. Двамата са единствените футболисти, които от 2000 г. насам са реализирали голове срещу 80 различни отбори. Португалецът премина тази граница на 30 декември при победата с 3:1 над Бърнли.

Ибрахимович откри резултата още във втората минута, когато при бързата атака на „росонерите“ засече ниско центриране на Рафаел Леао отляво.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Две минути след началото на второто полувреме Ернандес удвои след нова асистенция на Леао. В 59-ата минута френският национал реализира второто си попадение в мача. Той беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Михаел Свобода. Авсрийският защитник на Венеция реагира бурно и получи червен картон от съдията Масимилиано Ирати.

Само седем минути преди това ВАР не отсъди дузпа в полза на домакините заради игра с ръка на Пиер Калулу.

С тази победа Милан събра актив от 48 точки и излезе временно на първото място с аванс от два пункта пред градския съперник Интер. По-късно днес „нерадзурите“ приемат Лацио. Венеция е на 16 място със 17 точки, само на четири над зоната на изпадащите.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"