Милан започна кампанията си в Серия "А" с домакински успех срещу Болоня с 2:0. Шведската звезда Златан Ибрахимович вкара и двата гола за "росонерите". Той откри резултата с глава в 35-ата минута, а в 51-ата се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Исмаел Бенасер.

Милан натисна от първия сигнал и логичното се случи в 35-ата минута. Тео Ернандес получи достатъчно време и пространство, за да центрира и той намери по перфектен начин Ибрахимович. Шведът надскочи защитник в бяло и с глава прати топката в мрежата.

В 50-ата Бенасер беше повален в наказателното поле и след консултация с ВАР реферът Федерико Ла Пена отсъди дузпа, реализирана от Ибра.

В заключителната част от мача Болоня можеше да върне интригата. Гостите организираха няколко хубави атаки, но Донарума също демонстрира класа и запази резултата непроменен.