Университатя (Крайова) би ЧФР Клуж с 2:1 в мач от 20-ия кръг на румънската Лига 1. Нашият халф Христо Златински излезе титуляр за домакините и беше с основна заслуга за успеха. Той откри резултата от дузпа в 36-ата минута. Това беше трети гол от 20 мача за бившия халф на Локо (Пд), Лудогорец и Локо (Сф) от началото на сезона.

Другият българин в редиците на Университатя - Апостол Попов, този път бе оставен на резервната скамейка и не се появи на терена.

ЧФР Клуж много бързо успя да изравни чрез Буд (38). Само 3 минути след почивката Густаво ди Мауро върна аванса на домакините. Тимът от Клуж завърши срещата в намален състав, след като Билел Омрани бе изгонен за втори жълт картон в 61-ата минута.

След тази победа Университатя се изкачи до второто място във временното класиране с 36 точки, ЧФР Клуж е пети с 30 т.