Българският халф Христо Златински бе изгонен още през първото полувреме при равенството на Университатя Крайова срещу Динамо (Букурещ) – 2:2. Апостол Попов пък остана резерва и не се появи в игра.

В 18-ата минута синът на футболната легенда Ривалдо – Ривалдиньо откри в полза на Динамо след хубава асистенция на Диого Саломао.

В 29-ата минута Златински заформи огромно меле, след като удари без топка Йонуц Костаче. След като страстите си успокоиха реферът вдигна направо червен картон на българина.

Костаче обаче извърши брутален фаул срещу бразилския нападател на домакините Густаво в края на първото полувреме и също бе изгонен.

В 49-ата минута Саломао покачи на 2:0 за Динамо с чудесен шут от 16 метра.

В 75-аата Андрей Бурлачу асистира на Александру Балуца, който от около 7-8 метра нямаше проблем да намали – 1:2. Драмата настъпи в 89-ата минута, когато самият Бурлачу изравни с шут от границата на наказателното поле – 2:2.

Във временното класиране Университатя Крайова е втори с 19 точки, на 3 зад лидера ЧФР Клуж. ФК Ботошани също има 19 пункта, докато Динамо Букурещ е 7-и с 16.