Стяуа победи трудно Университатя (Крайова) с 2:1 като гост в мач от 24-ия кръг на румънската Лига 1. Нашият халф Христо Златински излезе титуляр за домакините и остана на терена до края на срещата. Бившият халф на Локо (Пд), Лудогорец и Локо (Сф) още в 12-ата минута имаше възможност да откри резултата, но пропусна дузпа. Златински изпълни слабо и вратарят на гостите Флорин Ница отрази шута му от "бялата точка" и в радостта си секунди по-късно направи задно салто. Все пак нашият бив национал поправи грешката си и изравни резултата в 33-ата минута отново от дузпа. Ицо има 24 мача и 4 гола от началото на сезона.

Преди това Михаил Пинтили беше открил в полза на гостите в 24-ата минута. Габриел Ехаче четвърт час преди края донесе победата на Стяуа с 2:1.

Титуляри за Университатя излязоха още двама българи – Радослав Димитров – Меси и Апостол Попов. И двамата получиха жълти картони. Апата беше заменен след почивката от Петре, а Меси остана на терена до последния съдийски сигнал.

Университатя е на трето място във временното класиране с 40 точки. Стяуа е втори с 45.