Сръбският Войводина (Нови Сад), воден от бившия български национал Златомир Загорчич, направи сериозен удар в Лига Европа. В първи мач от третия квалификационен кръг тимът на бившия треньор на Литекс се наложи с 4:0 като гост на Сампдория. Срещата беше официален дебют на Валтер Дзенга начело на „моряците“ от Генуа.

Мирко Иванчич даде аванс на гостите още в четвъртата минута след асистенция на Александър Станисавлевич, който пък удвои четири минути след почивката. Асистенцията беше на Огнен Ожегович, който до края на мача се разписа два пъти.

21-годишният нападател, който през това лято беше привлечен от Борац (Чачак), се разписа в 58-ата минута, а в добавеното време довърши Сампдория след асистенция на Новица Максимович. Реваншът в Сърбия е след седмица.