Челси и Астън Вила изиграха най-интересния мач за новата година, като завършиха наравно 3:3 след драматични обрати в среща от 21-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се разви повече от интересно, като домакините от Лондон поведоха след гол на Лампард от дузпа. Ашли Йънг и Емил Хески обърнаха развоя в полза на гостуващия тим.

Най-интересни бяха последните десет минути, когато Дрогба и Тери върнаха преднината на “сините”, но в добавеното време Кларк изравни.

За тима от Бирмингам цял мач игра възстановеният капитан на националния ни тим Стилиян Петров. Халфът се представи на добро ниво, като получи жълт картон. Любопитното в мача е, че общо осем играчи на Вила бяха декорирани от съдията, но въпреки това отборът завърши мача с 11 души.

Астън Вила игра по-добре в началото. В 4-ата минута Агбонлахор бе намерен с дълъг пас, но би в аут. Малко след това Йънг за малко да вкара без да иска. Той центрира, но топката се завъртя и мина под гредата като Петер Чех с мъка изби. В 21-ата минута Джеймс Колинс фаулира Флоран Малуда в наказателното поле и съдията Лий Мейсън даде дузпа. Франк Лампард не сгреши и даде преднина на своя тим.

И след гола гостите стояха по-добре. В 30-ата минута Кийрън Кларк бе оставен непокрит, засече с глава центриране от корнер, но не успя да вкара. Малко след това и Ричард Дън направи пропуск. Усилията на Астън Вила дадоха резултат в 41-ата минута, когато Майкъл Есиен фаулира Найджъл Рио-Кокър и реферът даде нова дузпа. Ашли Йънг хладнокръвно възстанови равенството в мача.

Даунинг центрира към далечната греда, където Емил Хески с глава да вкара за 2:1 в 47-ата минута. Едва след гола Челси заигра на нивото, което се очаква от шампиона на Англия.

Рамирес, Лампард и Малуда направиха пропуски от добри положения. В 83-ата минута късметът се усмихна на Дидие Дрогба, който се възползва от грешка в защитата на Вила, успя да подмине Фридъл и през трима бранители промуши кълбото в мрежата за 2:2.

Драмата обаче тепърва започваше. В 89-та минута капитанът на тима Джон Тери направи резултата 3:2 след силен удар с крак. Това не бе краят на мача. Във втората минута на добавеното време Олбрайтън центрира, Кийрън Кларк бе оставен непокрит и с глава мушна топката за 3:3.

С разделените точки Челси остава на петата позиция в класирането, а Астън Вила е близо до изпадащите – 15-и./БЛИЦ

Англия, Висша лига, 21 кръг
На 1 януари (събота)
Уест Бромич – Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Рууни (3), 1:1 Морисън (14), 1:2 Хавиер Ернандес (75)

Ливърпул – Болтън 2:1
0:1 Кевин Дейвис (43), 1:1 Фернандо Торес (49), 2:1 Джо Коул (90+2)

Манчестър Сити – Блекпул 1:0
1:0 Адам Джонсън (34)

Сток Сити – Евертън 2:0
1:0 Джоунс (23), 2:0 Ягиелка (69-автогол)

Съндърланд – Блекбърн 3:0
1:0 Уелбек (11), 2:0 Дарън Бент (19), 3:0 Гиян (89)

Тотнъм – Фулъм 1:0
1:0 Гарет Бейл (42)

Уест Хям – Уулвърхемптън 2:0
1:0 Зубар (51-автогол), 2:0 Фреди Сиърс (79)

Бирмингам – Арсенал 0:3
0:1 Ван Перси (13), 0:2 Самир Насри (58), 0:3 Джонсън (66-автогол)

На 2 януари (неделя)
Челси – Астън Вила 3:3
1:0 Лампард (23-д), 1:1 Йънг (41-д), 1:2 Хески (47), 2:2 Дрогба (83), 3:2 Тери (89), 3:3 Кларк (90)

Уигън – Нюкасъл 0:1
0:1 Амеоби (9)