Шалке 04 и Хамбургер изиграха зрелищно голово шоу, завършило наравно 3:3. Двубоят бе от 10-ия кръг на Бундеслигата като при победа гостите щяха да оглавят еднолично класирането в Германия.

Хамбургер поведе с 2:0 още до почивката след попадения на Маркус Берг и Пьотър Трофовски.

През второто полувреме "кралскосините" намалиха чрез Кевин Курани в 50-ата минута. В 62-ата Лукаш Шмитц бе точен за 2:2, Хамбургер поведоха с 3:2 в 80-ата, когато отново се разписа Маркус Берг. Точката на домакините донесе Кевин Курани, вкарвайки второто си попадение в мача в 90-ата минута за крайното 3:3. В последния половин час гостите от Хамбург играха в намален състав, тъй като в 61-ата минута червен картон получи Давид Розенал.

При победа днес Хамбургер щеше да оглави класирането в Бундеслигата, но сега остава на второто място с 22 точки, колкото има и Байерн (Леверкузен). "Аспирините" обаче са с по-добра голова разлика. Шалке 04 пък заема четвъртото място с 20 точки.

В друг мач от 10-ия кръг на Бундеслигата Вердер се наложи с убедителното 4:1 като гост на Бохум и излезе на третото място в класирането с 21 точки.

Още в 6-ата минута Станислав Шестак откри за Бохум, но "бременските музиканти" стигнаха до успеха с попадения на Аарън Хънт, Марко Марин, Тим Боровски и Месут Йозил. /БЛИЦ