Воденият от Христо Стоичков Мамелъди Съндаунс завърши 3:3 у дома с Морока Суолоус в доиграването на шампионатния мач. На 17 февруари срещата беше прекратена при резултат 0:2. Тимът на Камата губеше след 37 минути игра, когато проливният дъжд предизвика авария, спряла осветлението на "Супер Стейдиъм".

Тази вечер срещата се доигра на същия стадион, вече при нормални условия, а избраниците на Камата успяха да стигнат само до точката. Секунди преди почивката Матю Патисън вкара във вратата на Морока Суолоус и двата тима се прибраха в съблекалните да почиват след десетина минути игра при резултат 1:2. В 67-ата избраниците на Ицо стигнаха до 2:2 с попадение на Папи Зотване. Три минути по-късно обаче гостите поведоха с 3:2, след като точен бе Сиабонга Номвете. Крайното 3:3 оформи Сюрприз Морири.

Заради издънката Мамелъди Съндаунс се отдалечи сериозно от титлата. След 28 изиграни кръга селекцията на Стоичков има 53 точки, а лидерът Суперспорт Юнайтед е с 57.

До края на шампионата остават 2 кръга, в които Мамелъди трябва да вземе максимума от 6 точки, а Суперспорт Юнайтед да прибави само 1 към актива си. Единствено при този развой Ицо ще стане шампион на ЮАР. Следващата среща на Мамелъди Съндаунс е на 24 февруари - домакинство на Джомо Космос. /БЛИЦ