Бърни спечели ценна точка при гостуването си на Нюкасъл от 20-ия кръг на Висшата лига, завършило при зрелищното 3:3. В герой за гостите се превърна Джодж Бойд, който фиксира крайния резултат в 86-ата минута.

"Свраките" поведоха чрез Стивън Тейлър само четвърт час след първия съдийски сигнал. Но Паул Дюме изравни с автогол четири минути по-късно. Това не сломи домакините, които продължаваха да натискат. Усилията им бяха възнаградени в 26-ата, когато Джак Колбек вкара за 2:1.

Дани Ингс в 66-ата обаче пак възстанови ремито, което отново се задържа прекалено кратко. Муса Сисоко вкара за 3:2 в 78-ата и по всичко личеше, че победата няма да бъде проблем. Но четири минути преди края на редовното време Бойд фиксира крайното 3:3.

Въпреки точката Бърнли остава предпоследен със 17 точки и пропусна да се измъкне от зоната на изпадащите. В нея, със същия актив и позиция по-нагоре, е и Кристъл Палас. Новакът не успя да вкара при гостуването си на Астън Вила, но и не допусна попадение. Бирмингамци са 12-и вече с 22 точки.

В същото време Уест Хям пропусна да измести Арсенал от петото място, след като завърши при 1:1 у дома с Уест Бромич. "Чуковете" са вече с 32, на една точка зад "топчиите". УБА пък е над чертата с 18 т. Иначе головете на "Ъптън Парк" отбелязаха Диафра Сако в 10-ата минута за лондончани и Саидо Берахио малко преди почивката.

Равенство 1:1 записаха още Куинс Парк Рейнджърс и Суонзи Сити. КПР определено може да съжалява, защото с гола на Лирой Флер в 20-ата минута се виждаше победител. Вилфред Бони обаче им развали хубавото начало на 2015 година с попадение в 90-ата минута. Освен това гостите завършиха и с човек по-малко след червен картон на Уейн Раутлидж в 86-ата.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
01.01.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Раян Шоукрос (2), 1:1 Радамел Фалкао (26)
01.01.15
17:00 ч.
Астън Вила - Кристъл Палас 0:0
01.01.15
17:00 ч.
Хъл Сити - Евертън 2:0
1:0 Ахмед Ел Мохамади (33), 2:0 Никица Йелавич (43)
01.01.15
17:00 ч.
Ливърпул - Лестър 2:2
1:0 Стивън Джерард (17-дузпа), 2:0 Стивън Джерард (40-дузпа), 2:1 Дейвид Нюджънт (58), 2:2 Джефри Шлуп (60)
01.01.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Съндърланд 3:2
1:0 Яя Туре (57), 2:0 Стеван Йоветич (66), 2:1 Джак Родуел (68), 2:2 Адам Джонсън (71-дузпа), 3:2 Франк Лампард (72)
01.01.15
17:00 ч.
Нюкасъл - Бърнли 3:3
1:0 Стивън Тейлър (15), 1:1 Паул Дюме (19-автогол), 2:1 Джак Колбак (26), 2:2 Даниел Ингс (66), 3:2 Муса Сисоко (78), 3:3 Джордж Бойд (86)