Защитникът на Левски Ноа Сонко Сундберг и вратарят на Локомотив (София) Бабукар Гайе играха цял мач за Гамбия при загубата с 0:2 от Мали като гост в среща от група „G“ на квалификациите за купата на Африканските нации.

Домакините нанесоха своя удар в самото начало на двубоя и след това довършиха съперника в добавеното време Камори Думбия откри резултата още в третата минута, а в петата минута на добавеното време Адама Траоре се разписа от дузпа.

Дори преминалият през ЦСКА Али Соу не по помогна на Гамбия. Нападателят се появи в игра в 73-ата минута на Аблие Джалоу.

Начело в класирането на групата е Мали с пълен актив от 9 точки след три изиграни мача. Южен Судан, Гамбия и Конго имат по 3. За

Мали е лидер в групата с 9 точки, докато Гамбия е трети с 3 точки, колкото има и вторият Южен Судан.

За предстоящото издание на купата на Африканските нации, което ще се проведе в Кот д`Ивоар в началото на 2024 г., се класират първите два отбора от всички 12 квалификационни групи.