Звездата на четвъртия в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) Марко Ройс е получил нова контузия при завръщането си в игра след друга травма по време на победата срещу Майнц 05 (1:0) през уикенда. 22-годишният халф направи поредни си силен мач за “жребците”, но шест минути преди края на мача бе заменен принудително от аржентинеца Раул Бобадия.

“Получи се леко усукване и в първия момент ме заболя силно, но като гледам сега нещата не са чак толкова зле”, сподели след мача Ройс.

“Травмата не е сериозна. Той отново може да тренира”, успокои всички привърженици на “жребците” пресаташето Маркус Аретц и допълни, че участието на Ройс за предстоящото домакинство срещу Шалке 04 в сряда (21 декември) не е под въпрос. Двубоят срещу “миньорите” от Гелзенкирхен е от 1/8-финалите за Купата на Германия.

Вратарят на Мьонхенгладбах Марк-Андре тер Щеген също получи контузия в мача срещу Майнц 05, но и тя не е чак толкова сериозна и той ще може да играе в сблъсъка с "кралскосините".