Димитър Бербатов взе участие в бенефиса на Михаел Балак. Една от легендите на германския и световен футбол се сбогува с играта със страхотно шоу в Лайпциг. Балак каза "Сбогом" на футбола след 98 мача в националния тим на Германия, повече от половината от тях като капитан, и 42 гола. Митко се засече с Балак при “аспирините” за 1,5 г.

Въпреки наводненията в Централна Европа, бенефисът започна по график. Във вторник кметът на града Буркхард Юнг даде "зелена светлина" за мача.

43-те хиляди билета бяха продадени за 24 часа. Единият отбор излезе под името “Балак и приятели” и бе воден от Руди Фьолер. "Отборът на звездите" пък бе под ръководството на Жозе Моуриньо. Фьолер бе шеф на Балак в Байер (Леверкузен) и треньор в националния отбор. Португалецът пък взе халфа в Челси. Бербатов игра за световните звезди, сред които и бившият национален селекционер на България Лотар Матеус, и уцели греда. Българинът остана на терена до края на мача.

Сред настоящите германски национали, които се появиха на терена бяха Филип Лам, Пер Мертезакер, Мирослав Клозе, Андре Шюрле и Рене Адлер. Стражът на Борусия (Дортмунд) Роман Вайденфелер също получи покана. От "старите пушки" видяхме Торстен Фрингс, Оливер Ньовил, Бернд Шнайдер, Улф Кирстен, Лотар Матеус, Йенс Леман, Дитмар Хаман.

Бившите съотборници на Балак в Челси Андрий Шевченко, Майкъл Есиен и Дидие Дрогба също потичаха малко за кеф на феновете, редом до седемкратния световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер.

"Балак и приятели" спечели с 4:3, а първото попадение отбеляза именно Балак. Дрогба изравни резултата в 27-ата минута, преди Михаел да вкара за 2:1. В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по едно бързо попадение чрез Зеке и Шюрле за 3:2. Пак Дрогба изравни в 57-ата минута, а Балак в 64-ата минута фиксира крайното 4:3.

Кулминацията в мача настъпи в 83-ата минута, когато всички футболисти се събраха в центъра на терена, осветлението на стадиона беше угасено, а мощни прожектори осветиха Балак.

Той беше изпратен с почетен шпалир, докато публиката, сред която бяха немски спортни идоли като Борис Бекер, Карл-Хайнц Румениге и други го аплодира на крака. "Въпреки трудните моменти имах добра кариера. Тръгвам си удовлетворен", каза Балак, който се разписа три пъти в своя бенефис. Само месец по-рано кариерата си прекрати и бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм.