Нападателят на Партизан Валери Божинов показа завидни познания по историята на дербито с Цървена звезда. Българинът коментира по интересен начин факта, че "гробарите" не са получавали дузпа цели 21 години в мач с вечния съперник.

"Знам за тази традиция и тя трябва да бъде нарушена. Когато излезем на терена ще се приближа до рефера и ще му кажа - Братко, това е страхотна възможност за мен и теб да влезем в историята. Хората ще ни помнят, ако ми дадеш дузпа", пошегува се Валери преди 150-ото дерби.

По-рано днес другият българин в Партизан - Иван Бандаловски показа новите си бутони, изработени специални за дербито. Мачът е в събота от 18:00 часа, а Партизан е домакин в дербито на Белград.

За последно дузпа за Партизан е била отсъждана в 99-ото дерби между двата гранда, когато Дамир Чакар бележи от бялата точка (9-а минута на видеото). Oттогава минават 21 години и 4523 игрoви минути, а "гробарите" претендират за 6 дузпи в различни дербита след това.