Новак Джокович започна участието си на тазгодишния "Ролан Гарос" с рутинна победа с 6:1, 6:2, 6:4 над Жоао Соуса, но не резултатът, а една любопитна ситуация по време на поредната дъждовна пауза бе най-запомнящият се момент от срещата.

В средата на мача двамата тенисисти бяха принудени да изчакат пет минути, за да спре дъжда, а след като заеха местата си на столчетата за почивка, до двамата тенисисти застана по едно момче от тези, които събират топките, държейки чадър в ръка - стандартна процедура при подобни ситуации.

В този момент Ноле помоли детето да не стои прав, а да седне до него. Веднага след това взе чадъра от ръката му, даде му своята ракета и започна приятелски разговор с шокирания младеж. Нещо повече - Джокович изкара по една тонизираща напитка, почерпи момчето и двамата си казаха наздраве под бурните аплодисменти на публиката, пише "ТенисКафе".

Всичко това продължи в рамките на пет минути, тъй като дъждът спря и играта трябваше да бъде подновена.