Положителни емоции се появиха на стадион "Христо Ботев". Отбор от фенове на Ботев в оранжево излезна срещу футболисти и хора от щаба на клуба - в бяло. Рефер на мача бе клубният оператор Калоян Тихов.

На вратата на отбора от футболисти застана най-ниският на терена - халфа Максимилиано Брици, в халфовата линия играха треньорът Енрико Пичоне, кондиционният спец Бифи, а титулярният страж по време на официалните мачове Лука Бриньоли се включи в нападение. Именно той откри резултата, преодолявайки пазещият за феновете вратар Франческо Деллефарти, който обаче се контузи. Красив прехвърлящ удар от 30 метра реализира Чиро Сириняно, а до почивката още един гол вкара и Бриньоли.

За феновете пък на два пъти се разписа Христо Шенчев. Фенът добави още 2 гола, увеличавайки сметката си до общо 4 за мача. Те обаче не достигнаха на отбора от фенове, които загуби с 4:5 от футболистите, въпреки че на почивката Пичоне и Бифи минаха от техния тим./БЛИЦ