Почти всички родни волейболисти в Баку са с обръснати глави заради дадено обещание. Ако България се класира на полуфинал на Европейските игри, състезателите да се подстрижат. Прическа "нула номер" вече са Николай Николов, Борислав Апостолов, Венцислав Рагин, близнаците Георги и Валентин Братоеви, Светослав Гоцев, Велизар Чернокожев, Мартин Божилов, съобщава bgolympic.org.

"Думата си е дума. Обещахме си, ако влезем в Топ 4, да го направим и го изпълнихме“, каза Николай Николов. Мартин Божилов не поясни дали за класиране за финал ще има ново обещание. „Ние да стигнем до последния мач, пък то ще се разбере“, загадъчно заяви либерото.

Тази сутрин националите имаха разпускащи занимания, следва обяд и кратка почивка, а от 16 до 18 часа ще тренират в залата на селото на спортистите. След вечеря е предвиден видеоразбор.

Нашите победиха Турция с 3:1 гейма на четвъртфинал, а полуфиналът с Полша е в петък (26 юни) от 15 часа. Другият полуфинал е два часа по-късно и среща Русия с Германия./БЛИЦ