Тампа Бей излъга Бостън Брюинс с 5:4 в мач номер 6 от финалната серия в Източната конференция на НХЛ и изравни резултата на 3-3 победи. Така двата тима ще играят седми мач в Бостън за титлата на Изток, която ще класира един от тях за финала на Купа “Стенли”, където своят съперник вече очаква шампионът от Западната конференция Ванкувър Канъкс.

Теди Пърсел и Мартин Луис вкараха по два гола за “светкавиците”, докато Давид Крайчи наниза хеттрик в полза на Бостън в зрелищния шести мач. Тампа Бей започна силно и поведе след едва 36 секунди игра в мача, когато Пърсел вкара шайбата със силен изстрел край вратаря Тим Томас. Гостите обаче отговориха бързо чрез Милан Лучич след 7:09 минути игра, а след това поведоха с първия гол на Крайчи, който преодоля Дуейн Ролосън 3:30 минути преди края на частта след асистенция на Даниел Пайе.

Тампа Бей изравни с гол на Луис, а Пърсел даде преднина на отбора си при 3:2. Стивън Стамкос вкара третия гол при числено предимство след 34 секунди игра в последната част и Бостън беше изправен пред трудната задача да заличи пасив от две шайби. Брюинс успя да намали с гол на Крайчи в средата на последната третина, но Мартин Луис отговори бързо с красиво победно попадение в мача след двойно взаимодействие със Стийв Дауни. Последвалата шайба за Бостън след 13:28 минути игра оформи хеттрика на Крайчи, който реализира за крайното 5:4 в полза на Тампа Бей. /БЛИЦ