Тампа Бей Лайтнинг взе аванс във финалната серия на Източната Конференция след победа с 5:2 като гост на Бостън Бруинс.

Шон Бергенхайм започна серията на Тампа Бей от три гола в рамките на 1:25 минути в първия период, като по този начин бе даден път на Лайтнинг към осмата поредна победа на тима.

Бергенхайм, който вкара 14 гола в редовния сезон, се разписа след изминаването на 11:15 минути от първата част. Брет Кларк вкара 19 секунди по-късно, а Теди Пърсел прати шайбата в мрежата 12:40 минути след началото на мача.

Теди Кегин, № 2 в драфта за миналата година, върна едно попадение за Бостън 4:01 минути преди края на първия период. Тампа Бей вкара два гола в последните 7 минути на мача. Марк-Андре Бержерон се разписа при числено предимство, а Симон Жане отбеляза на празна врата. Джони Бойчък вкара за Бостън минута преди края. Вторият мач от серията е във вторник.

Бостън Бруинс – Тампа Бей Лайтнинг 2:5
(1:3, 0:0, 1:2)
Тампа Бей води с 1:0 в серията